برای تبدیل پایان نامه به کتاب و کسب امتیار چاپ کتاب و افزایش رزومه تخصیلی نیازی به چاپ کتاب در تیتراژ بالا نمی باشد و با تیتراژ پایین نیز می توانید پایان نامه خود را به کتاب تبدیل نمایید و در

هزینه چاپ کتاب به گزینه های زیادی بستگی دارد که شما را با آن آشنا می کنیم.

  • صفحه آرایی و ویراستاری
  • طراحی روی جلد
  • دریافت شابک و فیپا و مجوز ها
  • صحافی
  • چاپ کتاب

صفحه آرایی: به طرح‌بندی (Layout) و زیبا سازی یک کتاب یا صفحه ،صفحه آرایی گفته می شود.صفحه آرایی از مهمترین مراحل در چاپ یک کتاب می باشد و باید به نحوی انجام گیرد که خواننده را مشتاق به خواندن کتاب بکند.این عمل  با نرم افزارهای مختلفی انجام می گیرد که وورد آسانترین و ساده ترین روش صفحه آرایی است.در صفحه آرایی موارد زیر بایستی رعایت گردد:

  • انتخاب قطع مناسب برای کتاب
  • انتخاب فونت مناسب برای کلمات (رایج ترین فونت ها در کتابها ،بی نازنین، لوتوس، میترا می باشد.)
  • انتخاب اندازه ی مناسب برای نوشته ها
  • مناسب بودن فاصله ی خطوط

طراحی روی جلد: جلد کتاب در واقع به منزله ی لباس کتاب است و به عنوان محافظ کتاب نیز عمل می کند. این لباس باید متناسب با محتوای کتاب باشد.حتی جلدکتابهایی که ترجمه هستند نیز بایستی متناسب با فرهنگ کشور ما طراحی گردد.جلد کتاب بایستی دربرگیرنده ی اطلاعاتی از محتوای درونی کتاب باشد و از جذابیت خاصی برخوردار باشد تا نظر خریدار را به خود جلب کند.پس در حالت کلی طراحی روی جلد کتاب نیز از مهمترین عواملی است که باعث فروش بیشتر کتاب می گردد.

دریافت شابک و فیپا و مجوزها: پس از آماده شدن فایل نهایی کتاب توسط نویسنده  و صفحه آرایی توسط انتشارات ، فایل برای گرفتن شابک راهی خانه کتاب می شود .پس از اختصاص شابک، کتاب به کتابخانه ملی برای گرفتن فیپا فرستاده میشود و پس از دریافت فیپا ،کتاب به وزارت ارشاد برای دریافت مجوز چاپ فرستاده میشود تا مجوز چاپ برای کتاب صادر شود.

صحافی: صحافی یا جلد کردن کتاب ،به عملتاکردن ،ترتیب (قراردادن فرم های تاشده در کنار هم )،ته دوزی ،جلدگذاری و در نهایت برش کتاب گفته می شود.

صحافی به فن تنظیم و به‌هم‌بستن صفحات کتاب یا پایان نامه و قرار دادن آنها بین دو پوشش (جلد) که به‌منظور یکجا نگاه داشتن صفحات و جلوگیری از فرسوده یا پاره شدن و تسهیل استفاده از آنها انجام میگردد گفته می شود.

در صحافی یک کتاب ،ابتدا فرم های تا شده ی متن کتاب به وسیله ی دستگاه تاکن بر اساس قطعی که برای کتاب انتخاب شده، تا می شود و بعد از آن به وسیله ی ماشین صحافی مرتب شده ودر کنار هم قرار میگیرند.(ترتیب ).درنهایت این فرم ها را بسته به نوع صحافی،ماشین صحافی از طریق چسب ،دوخت ،جلدسازی ،مفتول زن  به جلد متصل می کند.در مرحله ی آخر نیزبر اساس قطع استاندار برش می خورد.

چگونگی پرداخت هزینه

چگونگی پرداخت هزینه چاپ کتاب نویسنده موقع ارسال فایل نهایی کتاب به موسسه اشراق، طبق روال کار موسسه یک قراردادی دریافت می کند که بر طبق آن،70 درصد کل مبلغ دریافت می شود و انتشارات شروع به انجام صفحه آرایی و کارهای اداری چاپ (دریافت شابک فیپا ،مجوزهای چاپ ) می کند. بعد از اتمام دریافت مجوزهای لازم، نویسنده مابقی هزینه را پرداخت می نماید و کار چاپ کتاب را به پایان می رسانیم.

زمان چاپتیراژ 20 تاییتیراژ 10 تاییتعداد صفحات 
22روزه کاری750 هزار تومان650 هزار تومان100 تا 250 صفحهچاپ پایان نامه به صورت کتاب در انتشارات داخلی
22روزه کاری 850 هزار تومان750 هزار تومان250 تا 400 صفحه
22روزه کاری 920 هزار تومان840 هزار تومان400 تا 500 صفحه
22روزه کاری  980 هزار تومان930 هزار تومان500 تا 700 صفحه
60 روزبسته به انتخاب کشور مورد نظربسته به انتخاب کشور مورد نظرچاپ پایان نامه به صورت کتاب در انتشارات خارجی
45 تا 55 روزبستگی درد به نوع رشته، میزان صفحات درخواستی و حجم ترجمهبستگی  به نوع رشته، میزان صفحات درخواستی و حجم ترجمهپیشنهاد کتاب جدید النشر خارجی + ترجمه + چاپ در انتشارات داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.