اکسپت و چاپ تضمینی مقالات همه ی رشته ها در مجلات معتبر ISI ,ISC ,SCOPUS, مجلات مورد تایید وزارت علوم، علمی پژوهشی داخلی و کنفرانس ها و همایش ها و کنگره ها در کمترین زمان در موسسه اشراق

 نکات چاپ مقاله در مجلات مورد تایید وزارت علوم 

🔽🔼⚪🔻🔶🔺◻🔴◻🔺🔶🔻⚪🔼🔽

⚫ سوء استفاده سودجویان از نا آگاهی مشتریان 

بسیاری از موسسات نامعتبر از ضعف علمی مشتریان خود سوء استفاده می‌کنند. زیرا دانش‌پژوهانی که به دلیل مشغله‌های کاری و زندگی، زمان کافی برای نگارش یک مقاله علمی ندارند برای تالیف و پذیرش مقاله به موسسات علمی مراجعه می‌‌کنند و هزینه‌های کلانی را پرداخت می‌کنند. پس از گذشت زمان و دریافت مقاله چون زمان لازم برای ارزیابی و تایید اعتبار مقاله را ندارند؛ آن را برای استاد خود ارسال می‌کنند و پاسخی مبنی بر اینکه مقاله نگارش شده فاقد بار علمی است دریافت می‌کنند. در واقع به این نتیجه می‌رسند که مقاله تالیف شده برای آن‌ها صرفاً چیزی جز چند صفحه کاغذ باطله است و حالا باید وارد فاز شکایت و دادگاه شوند تا بتوانند هزینه پرداختی را پس بگیرند.

⚫ قراردادهای وسوسه انگیز 

بسیاری از موسسات قراردادهایی غیر واقعی با مشتریان خود منعقد می‌کنند. مثلاً چاپ یک مقاله در نشریه معتبر با ضریب تاثیر بالاتر از ۱ حتی ۲ را با قیمت پایین در مدت زمان کمتر از ۳ ماه انجام می‌دهند. در این بین کمتر نشریه‌ای می‌تواند ضریب تاثیر بالاتر از ۱ یا ۲ داشته باشد و داشتن مقاله در این نشریات حتی توسط اساتید برتر دنیا نیز به سختی انجام می‌شود. پس از عقد قرارداد و پرداخت وجه نیز یک مقاله بی‌کیفیت، کپی شده و پر از اشکال به عنوان مقاله تخصصی به مشتری تحویل می‌دهند. دلیل این اتفاقات هزینه بالای دستمزد مولف حرفه‌ای است، یعنی نمی‌توان با هزینه کم مقاله حرفه‌ای داشت پس در نتیجه موسسه اقدام به کپی پیست کردن مقالات سایرین در یک فایل Word و ارائه آن به مشتری به عنوان یک کار حرفه‌ای و تخصصی می‌کند. پس از گذشت زمانی کوتاه نیز مشاهده می‌شود مقالات صرفاً در نشریات جعلی و وبسایت‌های نامعتبر چاپ می‌شود که حتی کنفرانس‌های داخلی هم آن را تایید نمی‌کنند.

⚫ مجلات نامعتبر و جعلی یا بلک لیست ها 

وزارت علوم بیشتر مجلاتی که بار علمی پایین‌‌تری دارند را در بلک لیست خود قرار داده است.دانشجویان و پژوهشگران در صورت چاپ مقاله در این مجلات، امتیازات مربوط به چاپ مقاله شامل حال آن‌ها نمی‌شود. بنابراین در انتخاب مجلات باید دقت بیشتری به خرج داد. همچنین افراد سودجوی بسیاری وجود دارد که با نام و نشان یک نشریه علمی معتبر اقدام به پذیرش و چاپ مقاله می‌کند اما هیچ‌گاه مقالات چاپ شده در این نشریه در لیست تامسون رویترز وارد نمی‌شود. البته این موضوع در زمان چاپ مقاله معلوم نمی‌شود؛ پس از گذشت یک سال که نشریات لیست خود را برای محاسبه ضریب به موسسه تامسون رویترز ارائه می‌دهند این کلاه برداری آشکار می‌شود؛ در این بین صرفاً وقت و پول مشتری تباه می‌­شود.

⚫ سرقت علمی 

بسیاری از موسسات به دلیل اینکه رنج قیمت قرارداد خود را پایین در نظر گرفته‌اند، مجبور هستند به روش‌های غیراصولی کار خود رو پیش ببرند. بنابراین اقدام به کپی کردن مقالات منتشر شده با استفاده از شگردهای خاص برای تهیه مقاله مشتری انجام می‌دهند.
بیشتر مواقع دیده شده که مقاله پس از پذیرش و واریز هزینه چاپ توسط مشتری به اسم سرقت علمی و ادبی رد شده است و وقت و پول مشتری به هدر می‌رود.

⚫ بالاترین ضریب تاثیر 

تامپسون رویترز مالک موسسه اطلاعات علمی یا همان ISI معروف برای اعلام ضرایب تأثیر مجلات یا ایمپکت فاکتور Impact Factor از پایگاه آنلاینی بنام JCR استفاده می‌کند. هزینه چاپ مقالات در مجلات JCR رایگان است و برای چاپ شدن باید مقاله‌ای که از قدرت علمی بالایی برخوردار باشد، استفاده کرد. اطلاعات این پایگاه اواسط هر سال میلادی بروز رسانی می‌شود و ضریب تأثیر مجلات پذیرفته شده توسط آی اس آی در آن منتشر می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.