دانشجویان و محققین می‌توانند با کمک ما اقدام به چاپ و پذیرش مقالات علمی خود در مجلات معتبر داخلی و خارجی نمایند.

📜ارسال مقاله به مجلات یکی از وظایف دانشجویان مقطع دکترا و کارشناسی ارشد است. با چاپ مقاله در مجلات دانشجویان می‌‌توانند نمره مربوطه را در پایان نامه بگیرند همچنین دانش‌پژوهانی که مقطع کارشناسی ارشد را به پایان رسانده‌اند و می‌خواهند در مقطع دکترا ادامه تحصیل دهند برای قبولی در مصاحبه ورودی هر دانشگاه باید رزومه‌ای قوی داشته باشند یکی از راه‌های داشتن رزومه قوی چاپ مقاله در مجلات است با چاپ مقاله در هر مجله‌ی علمی نمی‌توان امتیازهای مربوطه به آن را دریافت کرد شرط دریافت امتیاز از چاپ مقاله، چاپ آن در مجلات معتبر دنیا و همچنین مورد تایید وزارت علوم می‌باشد دانشجویان باید مجلات معتبر را بشناسند و در هر مجله‌ای مقاله چاپ نکنند تا مقالات و فراورده علمی آن‌ها دارای ارزش و اعتبار علمی باشد.

📜مقالات علمی که حاصل دست رنج و تلاش علمی و پژوهشی دانشجویان و پژوهشگران است برای اینکه اعتبار و ارزش علمی پیدا کنند و همچنین در اختیار دیگر پژوهشگران و محققان قرار بگیرند باید به چاپ برسند. یعنی راه تبادل اطلاعات مقالات علمی و همچنین تبادل نتایج علمی روز دنیا از طریق چاپ این نتایج علمی در قالب مقاله است. چاپ مقاله یک روش توسعه علم و دانش است و همچنین کمک به رشد دانش بشری است.

   📘🌍مجلات معتبر  دنیا     

  •            ISI           

   ISI مخفف عبارت Information Institute for Scientific به معنی “موسسه اطلاعات علمی” است. موسسه اطلاعات علمی در سال 1960 میلادی توسط یوگن گارفیلد تاسیس شد که پس از گذشت زمان، تامسون رویترز این موسسه را خریداری کرد که در حال حاضر آی اس آی به عنوان موسسه اطلاعات علمی تامسون شناخته می‌شود. این پایگاه، که به نوعی پایگاه اطلاعاتی در دنیا به شمار می آید، دارای مجموعه‌ای از مجلات و مقالات که از لحاظ علمی بسیار معتبر و شامل مباحث به روز و مفیر در دنیای علمی هستند، است. مجلات آی اس آی خود بر دو نوع تقسیم می‌شود: مقالات ایمپکت‌دار یا دارای ایمپکت فاکتور JCR و مقالات غیر ایمپکت‌دار ISI Listed.

🌐🌐برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در موسسه اطلاعات علمی تامسون یا ای اس ای می‌توان به آدرس سایت زیر مراجعه کرد: http://ip-science.thomsonreuters.com/mjl 

  •         Scopus       

   اسکوپوس یکی دیگر از پایگاه‌های اطلاعاتی در دنیا محسوب می‌شود که حدود ۲۵ میلیون سند علمی را در خود جمع‌آوری کرده‌ است و اطلاعات مربوط به محصولات حدود ۵ هزار ناشر علمی از سراسر جهان در خود جای داده‌ است. اسکوپوس(Scopus) یکی از محصولات شرکت الزویر (Elsevier) می باشد که استفاده از اطلاعات آن نیاز به اشتراک و پرداخت هزینه دارد.

🌐🌐برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در موسسه اسکوپوس می‌توان به آدرس سایت زیر مراجعه کرد: http://www.scimagojr.com/journalsearch.php 

  •            ISC           

   پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) یک سامانه اطلاع رسانی علمی می‌باشد که درصدد تجزیه و تحلیل مجلات علمی کشورهای اسلامی بر اساس معیارهای علم سنجی معتبر اسلامی می‌باشد. پس از تامسون و اسکوپوس، ISC (پایگاه استنادی علوم جهان اسلام) سومین پایگاه استنادی برای سنجش و ارزیابی پژوهشی کشورها محسوب می شود که آثار علمی ۵٧ کشور در آن حضور دارد.

🌐🌐برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام می‌توانید به آدرس سایت زیر مراجعه کرد: http://mjl.isc.gov.ir/Default.aspx?lan=en

  •        PubMed      

   پاب‌مد (PubMed) مهم‌ترین پایگاه جستجو برای داده‌های آزاد مدلاین است، که حاوی اطلاعات بیبلیوگرافی پژوهشی برای تمام رشته‌ای علوم پزشکی و زیست‌شناسی است. این پایگاه تا سال ۲۰۰۸ میلادی حاوی ۱۷ میلیون عنوان بود که قدیمی‌ترین آن‌ها به سال ۱۸۶۵ میلادی بر می‌گردد. پاب‌مد مجموعه‌ای از اطلاعات کیفی مرکز ملی اطلاعات زیست‌فناوری و سایر نهادهای و سازمان‌های دولتی حوزه سلامت ایالات متحده آمریکا است. این دیتابیس بطور رایگان برای جهانیان قابل دسترس است.

🌐🌐برای اطمینان از ایندکس بودن یک مجله در پاب مد می‌توانید به آدرس سایت زیر مراجعه کنید:  http://www.ncbi.nlm.nih.gov/nlmcatalog

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.