معرفی سایت مقالات انگلیسی، سایت مقالات علمی، دانلود مقاله انگلیسی

پژوهشگران و محققان برای افزایش اعتبار علمی پزوهش خود،نیاز دارند تا از پژوهش های مختلف انجام شده (مانند مقالات علمی ،پایان نامه و کتاب و …)توسط دیگر پژوهشگران استفاده کنند.در گذشته از منابع علمی چاپ شده در نشریات و کتابها استفاده میشد اما امروزه به دلیل پیشرفت در زمینه ارتباطات ،از منابع علمی الکترونیکی (وب ) استفاده می گردد.

منابع علمی الکترونیکی تحت عنوان پایگاه های اطلاعاتی ،پایگاه مقالات علمی ،سایت مقالات انگلیسی ،سایت مقالات علمی و یا Information Databases شناخته می شود.

برای دریافت نسخه الکترونیکی مقالات علمی،کتابها و … از طریق این پایگاه ها ،پژوهش گر بایستی یا در این پایگاه اشتراک داشته باشد و یا فقط خرید کند.به دلیل بالا بودن هزینه اشتراک ،کتابخانه های بزرگ و دانشگاهی در این پایگاه ها مشترک می شوند تا کاربران خود بتوانند به صورت رایگان از منابع علمی پایگاه استفاده کنند.

در حالت کلی،پایگاه اطلاعات علمی به دو دسته ی زیر تقسیم بندی می شود:

پایگاه اطلاعاتی عمومی:در این پایگاه انواع منابع علمی در تمامی حوزه ها ارایه می گردد.

پایگاه اطلاعاتی تخصصی:در این پایگاه ،منابع علمی یک یا چند حوزه ی تخصصی ارایه می گردد.

انواع پایگاه های اطلاعاتی:

  1. Science Direct
  2. SpringerLink
  3. Wiley Online Library
  4. Taylor & Francis Online
  5. Sage Journals
  6. Proquest Dissertation
  7. Emerald
  8. IEEEXplore
  9. PubMed
  10. Eric

Science Direct

ساینس دایرکت یک وب سایت علمی است که دسترسی به پژوهش های  علمی این پایگاه از طریق اشتراک گذاری انجام می گیرد.در این پایگاه ، می توان به مقاله های علمی انگلیسی زبان بیش از 2 هزار نشریه و بیش از 50 عنوان کتاب لاتین از انتشارات معروف و معتبر الزویر دسترسی داشت.ژورنالهای علمی این پایگاه به 4 بخش اصلی علوم فیزیک و مهندسی ،علوم زیستی ،علوم سلامت ،علوم اجتماعی و علوم انسانی تقسیم بندی می شود.خلاصه ی مقاله ها به راحتی در دسترس قرار دارد اما دسترسی بهمتن کامل مقاله نیاز به اشتراک یا پرداخت هزینه به ازای هر خرید می باشد.

SpringerLink

انتشارات اسپرینگر یک شرکت انتشارات آمریکایی در زمینهٔ چاپ ژورنال علمی و کتاب است که توسط برنهارد اسپرینگر در سال ۱۹۵۰ بنیان‌گذاری شده‌است.

این سایت، دسترسی به نشریه ¬ها و کتاب¬های تخصصی در حوزه های مختلف علوم پایه و محض، فناوری و مهندسی و علوم پزشکی از انتشارات معروف اسپرینگر را فراهم می سازد.

Wiley Online Library

کتابخانه اینترنتی است که دسترسی به نشریه ها و کتابهای تخصصی حوزه های مختلف از قبیل کشاورزی، معماری، هنر، تجارت و اقتصاد، شیمی، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، علوم زمین و زیست محیطی، علوم انسانی، حقوق، علوم زیستی، ریاضیات، پزشکی، پرستاری، روانشناسی، علوم اجتماعی و دامپزشکی، را فراهم می کند.

Taylor & Francis Online

تیلور و فرانسیس یکی دیگر از انتشارات دانشگاهی معتبر در زمینه انتشار کتاب و مجله است. از انتشارات معروف این پایگاه ، دو مجموعه ی دیجیتال با موضوعات هنر و علوم انسانی و زیست شناسی ،محیط زیست و علوم زمین می باشد.

Sage Journals

این انتشارات در سال 1965 در نیویورک توسط سارا میلر مک کیون تاسیس و در حال حاضر در کالیفرنیا است.این پایگاه بیش از 1000 مجله و 800 کتاب در سال منتشر می کند. این نشریه ها در حوزه های موضوعی مختلف از قبیل علوم بهداشتی، علوم زیستی و زیست پزشکی، علوم و مهندسی مواد و علوم انسانی و اجتماعی هستند.

Proquest Dissertation

این سایت یکی از بخشهای مشعب از کتابخانه ملی کانادا است . از طریق این سایت می توان در بخش جستجو اطلاعات مربوط به پایان‌نامه درخواستی را تایپ نموده و از میان نتایج جستجو، پایان‌نامه مورد نظر را به صورت كامل و در قالب فایل Pdf دریافت نمود. هیچ محدودیتی برای استفاده از متن كامل پایان‌نامه‌ها وجود ندارد و اطلاعات كامل كتاب‌شناختی درباره هر پایان‌نامه وقتی نحوه خرید آن نیز ارائه شده است.

Emerald

گروه انتشاراتی اِمِرالد یک انتشاراتی علمی در زمینهٔ انتشار کتاب و ژورنال‌های علمی در زمینه‌های تجارت،مدیریت ،اقتصاد ،حسابداری، آموزش، کتابداری، سلامت و مهندسی است.

IEEEXplore

این پایگاه یک کتابخانه دیجیتالی تخصصی است که به ارائه کتاب ها، مقاله های ارائه شده در کنفرانس ها، مقاله های چاپ شده در نشریه ها در حوزه های مختلف علوم فنی و مهندسی و کامپیوتر می پردازد.

PubMed

این پایگاه اطلاعاتی، معروف ترین پایگاه جستجوی پژوهش های علمی است که  حاوی اطلاعات پژوهشی برای تمام رشته های علوم پزشکی و زیست شناسی دنیاست و توسط کتابخانه ملی پزشکی آمریکا (NLM) ارائه می شود.

Eric

اریک پایگاه مرکز اطلاعات منابع آموزشی آمریکا  می باشد که زیر نظر اداره آموزش و پرورش آمریکا تهیه و ارائه می شود. این سایت ، مقاله های تخصصی در حوزه های آموزش و پرورش، علوم تربیتی، روانشناسی، علم اطلاعات و دانش شناسی را ارائه می کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.